تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات رستوران

برای کسانی که قصد راه اندازی یک رستوران را دارند و میخواهند بیشترین جذب و رضایتمندی مشتری را با طبخ غذا با بهترین کیفیت داشته باشند، تهیه تجهیزات رستوران که کیفیت و درعین حال قیمت مناسب داشته باشند چالش سختی میتواند باشد.

می توانیم بگوییم تهیه این تجهیزات به نوعی فرصت و در عین حال می تواند یک تهدید بالقوه برای یک مدیر رستوران باشد. اگر می خواهید دلیل این ادعا را بدانید تا انتهای این مطلب را مطالعه نمائید.

تهیه تجهیزات رستوران

تهیه تجهیزات رستوران

همیشه در زمان تهیه تجهیزات برای رستوران، سرمایه گذار یا مدیر رستوران با توجه به بودجه کلی تصمیم میگیرد که تا چه میزان برای خرید تجهیزات مربوطه بودجه در اختیار خواهد داشت و با درنظر گرفتن بودجه و مشورت با آشپز و یا راه انداز مجموعه از وسایل مورد نیاز آشپزخانه رستوران یک لیست تهیه و پس از آن با مراجعه به شرکت های تامین و تجهیز کننده و دریافت پیش فاکتور ، طرح و … برای همکاری و عقد قرارداد با یکی از تامین کنندگان با توجه به قیمت و کیفیت ارائه شده اقدام خواهد نمود.

این روند کلی تقریبا در تمام این سالها در بیشتر موارد مشترک بوده ولی امروز با توجه به قیمت بسیار بالای استیل و ابزار و یراق و … در نتیجه بالا رفتن قیمت تمام شده و محدودیت در بودجه مشتریان برای خرید وسایل رستوران ، فرصت خوبی که برای تجهیز یک رستوران با وسایل با کیفیت و با بازدهی مناسب وجود داشته تبدیل به یک تهدید نیز شده و اگر برای تجهیز رستوران با یک مجموعه حرفه ای و خوشنام طرف قرارداد نباشید ممکن است وسایل خریداری شده  کیفیت و بازدهی لازم را نداشته و در نتیجه کیفیت پخت و خدمات و غذایی که به مشتریان رستوران ارائه میدهد به هیچ عنوان در حد آنچیزی که از یک رستوران موفق انتظار می رود نباشد.

برای خرید تجهیزاتی که کیفیت و قیمت مناسبی دارند چه باید کرد؟؟

ابتدا باید قیمت تجهیزات رستوران را بررسی کنیم زیرا قیمت جذابترین بخش یک خرید است و قیمت پایین یک کالا می تواند خریدار را مجاب کند که با توجه به محدودیت بودجه از کالای ارزان تراستفاده نماید.

قیمت تجهیزات رستوران

قیمت تجهیزات رستوران

برچسب قیمت روی یک کالا اولین چیزی است که چشم مشتری را به سمت خود جذب میکند.

حتما اگر قیمت خیلی با مدل های مشابه متفاوت باشد می توانید آن کالا را یکی از گزینه های جدی خرید خود قرار دهید. اما با توجه به کیفیتی که شما از یک کالا انتظار دارید آن کالای ارزان پاسخگوی شما به لحاظ کیفی خواهد بود؟

پاسخ در بیشتر موارد خیر است ، کالایی که با بیشتر کالاهای مشابه اختلاف فاحشی دارد قطعا از لحاظ کیفی در سطح بسیار پایین تری از موارد مشابه خود قرار دارد.

شاید پرسش شما این باشد که پس رقابت در بیزینس چه می شود؟ یعنی وقتی عرضه کننده به تعداد زیاد در بازار وجود دارد پس انحصار برای شرکت یا مجموعه خاصی وجود نداشته و بدین صورت کیفیت و قیمت ارائه شده مناسب به دلیل رقابت فشرده به بهترین شکل خود برای یک خریدار وجود خواهد داشت.

آری این موضوع می تواند یکی از دلایل عرضه کالا با قیمت مناسب توسط عرضه کنندگان کالا در یک بازار آزاد باشد و اصلا تفاوتی که در عرضه کالاهای با کیفیت وجود دارد دو دلیل عمده داشته که یکی خرید عمده و حجیم مواد اولیه به قیمت مناسب و دومی فروش در تیراژ بالا با سود کمتر و تعداد کالای بیشتر است. فروش در تعداد بیشتر و همچنین خرید مواد اولیه با حجم بالا و قیمت  مناسب به تولید کننده اجازه می دهد تا حد امکان قیمت کالای خود را کاهش داده و بدین ترتیب رقابت سالم در عرضه کالا می تواند به نفع خریدار کالا شده و تا حد زیادی وسیله مورد نیاز خود را به قیمت پایین تری تهیه نمایند .

تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی

 تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی

توضیحات بالا را به این جهت ارائه دادیم که در این پاراگراف به یک نتیجه برسیم. ابتدا باید بگوییم رقابت سالم در بیزنس در اقتصادی آزاد و بدون تحریم و محدودیت معنا پیدا می کند و متاسفانه اقتصاد ما در حال حاضر این شرایط را ندارد.

 کار ما در این شرکت عرضه تجهیزات آشپزخانه صنعتی و یا به عبارتی تجهیز آشپزخانه های صنعتی است . همانطور که می دانید تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی مانند وسایل آشپزخانه خانگی نیست، یعنی اگر برای جمعیت 2000 نفر نهایتا یک یا دو  رستوران صنعتی نیاز داشته باشیم برای این 2000 نفر حداقل 600 تا 700 آشپزخانه خانگی نیاز داریم .

پس نتیجه میگیریم تجهیزات اشپزخانه های صنعتی را مانند آشپزخانه خانگی نمیتوانیم در تیراژ بالا تولید و به بازار ارائه کنیم ، زیرا تقاضای بسیار کمتری داشته و در نتیجه یکی از عوامل کاهش قیمت در بخش آشپزخانه های صنعتی عملا کاربردی نداشته  پس به سراغ عامل بعدی یعنی خرید مواد اولیه در حجم بالا و قیمت کمتر می رویم .

 در این بخش نیز با توجه به زیان انباشته در اثر رکود سرمایه  و نوسان قیمت دلار و متعاقبا استیل و … نمی توان برنامه ریزی مشخص روی این عامل داشت در نتیجه این عامل نیز مانند قبلی اثر کمی روی قیمت تمام شده در تجهیزات آشپزخانه صنعتی خواهد داشت .

البته با نوشتن این مطلب مدعی نیستم که اصلا تاثیر نداشته بلکه اثرگذاری آن را کم می دانیم .

در نتیجه اختلاف قیمت بین تولیدات آشپزخانه های صنعتی با توجه به کیفیت به کار رفته و حاشیه سود و یا حتی دو عامل ذکر شده باید رقم معقولی باشد .به طور مثال یک کالا را شما از چند عرضه کننده متفاوت با 15 ، 16 ، 17 و 18 تومان (پیش فرض با یک متریال ) می توانید تهیه کنید .که اختلاف 10 تا 20 درصدی می تواند مربوط به اعتبار برند و هزینه ساخت و حاشیه سود و یا موارد مذکور باشد ولی اگر همان کالا را به شما 10 و یا 25 تومان قیمت دادند باید تحقیق بیشتری در مورد کیفیت آن کالا انجام دهید.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

ازکنار قیمت بسیار بالا و بسیار پایین به راحتی عبور نکنید و اگر به دنبال گزینه مناسب برای خرید تجهیزات رستوران خود می باشید ، وقت بیشتری گذاشته و به چند شرکت و مجموعه بروید تا با کسب اطلاعات بیشتر در این مورد بهترین تصمیم را برای تهیه تجهیزات رستوران خود بگیرید.

در این پست چند تصویر از باغ رستوران پپری کابوی (مهستان سابق) در منطقه زیبای کوهسار کن قرار دادیم که طی چند هفته گذشته تجهیز ، نوسازی و افتتاح شده و شرکت آرمان افتخار همکاری با این مجموعه خوب را داشته است.

 اگر دوست داشتید در یک محیط بسیار زیبا از غذاهای با کیفیت ایرانی و فرنگی میل کنید ما رستوران پپری کابوی را به شما پیشهاد می کنیم.

لینک گوگل مپ رستوران پپری کابوی

همچنین تصاویری از رستوران شرکت علی بابا،رستوران مسین،رستوران گروه صنعتی پیروزان و رستوران ژیوان را نیز قرار دادیم.

اگر برای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و یا تجهیزات رستوران نیاز به راهنمایی و یا مشاوره داشتید و یا حتی نیاز به خدمات پس از فروش  داشتید با مشاوران خود در شرکت آرمان تماس بگیرید.

شماره های تماس شرکت تجهیزات آشپزخانه صنعتی آرمان

۰۲۱۶۶۸۱۶۴۱۸

۰۲۱۶۶۸۱۶۸۵۴

لینک کانال تلگرام شرکت https://t.me/armanmaham

 صفحه اینستاگرام شرکت tajhizat_arman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *